film Ghoul

Napsal Erouš (») 8. 4. 2015 v kategorii Recenze, přečteno: 1059×
foto-clanky/foto-recenze/ghoul.jpg

Tak na tento film jsem se sakra těšil. Horor natáčený čechem s americkou produkcí. Petra Jákla mám rád - má svůj osobitý projev, který uplatnil v nejednom domácím (Krysař) či zahraničním filmu (XxX, Eurotrip). V mnoha pořadech vyprávěl, o čem to bude a velice se mi to zamlouvalo. Čpěla z toho drsná kriminálka nebo thriller, který označoval za horor. Marketing mu jde. Dokonce i světová premiéra byla v Praze. Film vyprávějící odkaz z předválečné Ukrajiny, kterou chtěl Stalin nechat pomřít hlady. Jako amatérského nadšence meziválečné doby mě zajímalo, jak si s tématem pohraje. Hororový nádech tomu mělo přidat kanibalství hojně prováděné jako akt přežití.

O to větší bylo zklamání. Film je o partě amerických studentů, kteří natáčejí dokument o Andreji Čikatilovy, odsouzenému právě za kanibalství. Na to, že film točili dva roky, vypadá dost amatérsky. O akční nebo možná "autentičnější" atmosféru, se postarali hopsavou kamerou, jakou jsme viděli poprvé u Záhady Blair Witch a která se poslední dobou používá u většiny podobných filmů. Podobností je tu bolestně moc. Vlastně je to těžká kopírka. A to je sakra škoda. Některé scény byly tak trapně šokující nebo nahraně strašidelné, že jsem nevěděl, jestli se smát nebo brečet.

Radost tak budou mít hlavně Ukrajinci, protože je půlka filmu v jejich jazyce. Pro mě zklamání v podobě dalšího typicky českého vrtochu - nápad dobrý, realizace na prd.

Štítky: film

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.