Výstava Titanic, Praha Letňany 2016

Napsal Erouš (») 30. 3. 2016 v kategorii Recenze, přečteno: 4004×

Vstup je na konečné metra linky C, hned naproti přistávací ploše letiště Kbely. Vstupenka stojí po-pá 300Kč, so-ne 350Kč, pouze přes můj "oblíbený" Ticketstream. Na prd organizace. Milion lidí, které nikdo pořádně nekočíruje. Dlouhé čekání venku na větru. Pouští se po půlhodinách. Po vstupu do nitra budovy odevzdat batohy a kabáty do šatny. Jeden klučina vysvětluje účel výstavy a další nám dává „boarding pass“ se jménem reálné postavy z Titaniku. Na konci se dozvíme, kdo přežil a kdo ne. Jsem žena z druhé třídy se dvěma smradama – mám pocit, že to přežiju. Slečna v předsálí nám dává elektronického průvodce. Další dlouhé čekání ve frontě. Mají sekeru. Hraje irská hudba v pozadí. Začíná se krátkým filmem o lodi samotné a o spouštění na vodu.

<<< FOTOGALERIE >>>

Artefakty doplněné fotografiemi a dvoumetrový model Titaniku. Ten můj doma má jen 60cm. Do první třídy se vstupuje mostem jako ve filmu. Tady hraje Straussův valčík. Vybavení jako v luxusním hotelu. Asi jinej gang.

Druhá třída je prakticky k nerozeznání od první. Dokonce i třetí třída byla na svou dobu na vysoké úrovni. Třeba jídelníček jaký tam měli, by jste dneska těžko dostali. V přechodu do třetí třídy je slyšet hukot lodních motorů. Interiér zjednodušuje. Krátká zastávka u protizáplavové přepážky.

Nejemotivnější je část s výpověďmi přeživších. Psycho ledovec za hvězdnou oblohou s otisky rukou... Z toho mrazí.

Na konci je velký model vraku na dně oceánu, vytvořený na základě 3D scanu a videí s vysokým rozlišením. Tyto se dělali v poslední výpravě k vraku v roce 2010. Přežil jsem!

Merch za příjemné nepražské ceny. Zvětšenina fotky ze suchého doku s lodními šrouby – 90Kč.

Parkování 150Kč.

<<< FOTOGALERIE >>>

PS. Jestli vás zajímá tato loď, její historie nebo jen zkáza – doporučuji knížku Titanik od Miloše Hubáčka.

Štítky: zážitky

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.