Tajemství jejích očí 2009/2015

Napsal Erouš (») 8. 8. 2016 v kategorii Recenze, přečteno: 1195×

Další ukázka toho, jak Hollywood ničí zahraniční filmy. Co jednou schvátí, už nenavrátí. Americké remaky mají pokaždé stejný rukopis – kdyby to nebyl remake, tak by to byl dobrý film. Jenže on to je remake. Ani nechci počítat, kolikrát jsem nadával u zprzněných klenotů převážně evropské tvorby (Insomnia, Taxi, REC…).

Secret in their eyes (USA)

Tajemstvi-jejich-oci

Dáme tam pro Amíky horké téma (třeba terorismus), obsadíme známé herce, přidáme pár desítek výbuchů navíc a hrůza je dokonána. A ono ne. Julia Roberts má za svůj výkon další náběh na Zlatou malinu. Ach jo. Je to už dlouho, co jsem chtěl při projekci odejít z kina. Nejlepší na tom celém byl trailer, který ovšem řekne to nejlepší a zbylé dvě hodiny jsou jen kecy, kecy, kecy, kecy, kecy, kecy. Doufal jsem v zázrak, že se to nějak zlepší, přijde zajímavý zvrat. Nic. Nudáááááá!! Až závěr stál za to. Mno, ale ten je jasně daný…

El Secreto de sus ojos (Argentina)

El-secreto-de-sus-ojos-862971973-large

Schválně jsem se nejdřív podíval na novější verzi, abych nebyl zaujatý a neustále neporovnával. Tady to nebylo ani potřeba. Argentinci vyhráli dřív, než jsem je stačil shlédnout. Příběh zasazený na pozadí diktátorské Argentiny s tajnou policií a s tím spojeným problémem vyšetřování a byrokratických karieristů.

Závěrem – ušetřete pár stovek a dvě hodiny života s touhle americkou hrůzou, zajděte do půjčovny a zapůjčete si původní argentinskou verzi. Je mnohem napínavější.

Štítky: film

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.